wtorek, 3 stycznia 2012

Dax Cosmetics - Perfecta Cera Mieszana - Dotleniający krem matujący i zwężający pory z energią Q10

i stara szata graficzna:


Opis działania wg producenta: 
Przeznaczony dla osób w każdym wieku, do specjalnej pielęgnacji cery mieszanej, czyli tłustej w strefie T (czoło, nos, broda) i suchej na policzkach. Zawiera wyselekcjonowany z wiązówki błotnej kompleks o nazwie Sebocontrol, który w znaczący sposób ogranicza wydzielanie łoju, zwęża średnicę porów oraz działa antybakteryjnie. Mikroperły matujące chłoną z powierzchni skóry nadmiar sebum i likwidują ślady połysku nadając cerze długotrwały matowy wygląd. Dzięki dotleniającej formule z energią Q10 krem pobudza funkcje oddechowe komórek oraz międzykomórkowy przepływ energii. Poprawia koloryt, nawilża, a także odświeża i ożywia zmęczoną, szarą cerę. Filtry mineralne UVA/UVB chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.


Pierwsze wrażenie: szklany, ciężki słoiczek, który bardzo ładnie prezentuje się na półce. Dodatkowo, szeroki otwór i przezroczyste szkło ułatwia użytkowanie. Kolor kremu budyniowy, pastelowy. 
Zapach bogaty, luksusowy, również kojarzy mi się z budyniem...i z Aqualia Antiox Vichy;) Największą niespodzianką jest dla mnie konsystencja tego kremu, bo zdążyłam przywyknąć, że kremy dla cer tłustych to fluidy lub żele, raczej coś lekkiego. Ten kosmetyk jest ciężki, aż dziwi, że na pierwszym miejscu w składzie jest woda.

Drugie podejście: jest to trzeci krem matujący, który ostatnio recenzuję, więc mam już porównanie i ten jest najlepszy, zarazem najtańszy:) Ponieważ ja mam cerę tłustą, nie mieszaną, staram się przy nakładaniu omijać okolice policzków (a nawilżam je maseczkami). Cera się nie świeci, pory widocznie się zmniejszyły, a odkąd go używam, nie mam żadnych zmian ropnych, które wcześniej były moją zmorą. Jednocześnie to matowienie nie oznacza wysuszenia, cera jest nawilżona i promienna. Kolejny plus za filtry UVA/UVB.

Co dalej?: jak najbardziej tak! Uwielbiam ten krem: za działanie, dostępność i cenę:)

Cena 17,40 zł/ 50 ml na stronie producenta


3 komentarze: