piątek, 16 grudnia 2011

Jadwiga - Papka do cery trądzikowej

Ponieważ to już kolejny kosmetyk Jadwigi, który testuję, pozwolę sobie przedstawić historię firmy. Informacje zaczerpnęłam ze strony Jadwigi

JADWIGA Instytut Kosmetyczno-Medyczny laboratorium bioodnowy powstał w 1967 roku, założony przez panią mgr Jadwigę Użyczyn Marszewską. Instytut przechodził w swoim rozwoju rożne okresy; od jednoosobowej firmy do spółki rodzinnej.W okresie braku dostępu do dobrych kosmetyków w Polsce, Pani Jadwiga w swoim gabinecie usług kosmetycznych "kręciła" w moździerzu dla klientów kremy "babuni". Dzięki temu firma wprowadziła do produkcji kosmetyki zaakceptowane przez klientów, którzy w dalszym ciągu oczekiwali na kremy sporządzane według jej własnej receptury, także wówczas, gdy sklepowe półki zapełniły się już "firmowymi" produktami.I tak w roku 1992 otworzyła laboratorium. W 1994 opatentowała zestaw preparatów kosmetycznych złuszczających do pielęgnacji skory, zwłaszcza skóry twarzy zwany Polskim Peelingiem Ziołowym JADWIGA.Oprócz produkcji naturalnych, profesjonalnych kosmetyków oferuje wiele zabiegów firmowych. Posiada Placówkę Oświatowo-Szkoleniową, która jako pierwsza w  Polsce, zaczęła kształcić kosmetyczki, co czyni bez przerwy do dzisiaj, dokształcając je również w każdej dziedzinie kosmetyki. Prowadzi kursy np.: makijażu permanentnego, zabiegi kwasami, Polskiego Peelingu Ziołowego JADWIGA. Wykonuje usługi z zakresu bioodnowy, kosmetyki, pielęgnacji twarzy, stóp, dłoni, paznokci i całego ciała. JADWIGA uczestniczy w każdym poważnym kongresie kosmetycznym, farmaceutycznym, dermatologicznym oraz w targach. Przyjmuje zaproszenia szkół i uczelni kosmetycznych w Polsce, gdzie prowadzi całodzienne Seminaria Zabiegów Firmowych JADWIGA. 

A teraz recenzja:)Opis działania wg producenta:
 DZIAŁANIE: preparat aktywnie antybakteryjny, nie drażni, nie uczula. Posiada wybitne działanie odtłuszczające, przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe; normalizuje funkcje skóry tłustej, z pryszczami. Zmniejsza przebarwienia i blizny potrądzikowe, powoduje zwężenie nadmierne rozszerzonych ujść gruczołów łojowych.ZASTOSOWANIE: punktowo na zmiany na skórze, raz lub kilka razy dziennie; płaszczyznowo na noc na skórę twarzy lub ciała po umyciu skóry MLECZKIEM KOSMETYCZNYM i stonizowaniu TONIKIEM ZIOŁOWYM; na dzień połączyć PAPKĘ z MASECZKĄ BIONAWILŻAJĄCĄ NAGIETKOWĄ; po kilkudniowej kuracji cera jest wyleczona.

Pierwsze podejście: miałam/mam okazję nie tylko wypróbować, ale nadal stosować papkę (jak to pięknie swojsko brzmi:)) w próbkach o pojemności 2ml. Próbki te nie znajdują się w tradycyjnych saszetkach, lecz w plastikowych fiolkach.


Po otwarciu fioki trzeba trochę uważać, bo bardzo pryska. Uderza nas piękny zapach kamfory, taki sam jak w Kremie matująco-antybakteryjnym, ale we wzmocnionej wersji. Wrażliwym nosom może to przeszkadzać, mi to odpowiada. Kosmetyk ma konsystencję bardzo rzadkiego mleczka; jest koloru białego.


Drugie podejście: teraz nie mam problemów z trądzikiem dzięki bardzo intensywnej pielęgnacji. Jednak jeszcze półtora, miesiąc temu zmagałam się z kilkoma ropnymi wypryskami, zwłaszcza na lewym policzku. Nakładałam papkę wydobywając ją z fiolki zwykłym patyczkiem kosmetycznym. Z reguły robiłam 'kropki' na noc, czasem w dzień, jeśli nigdzie nie wychodziłam. Szczerzę mogę zapewnić, że wysuszenie-wyleczenie wyprysków to była kwestia 1-2 dni. Jest to wypróbowane również przez jedną osobę z mojej rodziny. Papka bardzo szybko zasycha.

Co dalej?: Papka jest bardzo wydajna i niezwykle skuteczna. Jak tylko zajdzie taka potrzeba, (nie wiem kiedy to będzie, ponieważ teraz nadal pielęgnuje się kosmetykami Jadwigi, teraz jest to Krem bionawilżający z kolagenem, ale o tym niedługo), zamierzam kupić całe opakowanie. Zdecydowanie polecam:)

Cena 27zł/30 ml, 49,50/110 ml dostępna na stronie sklepu Jadwigi

Dziękuję firmie Jadwiga za udostępnione mi kosmetyki do testowania, jednak zapewniam, że nie miało to wpływu na moją recenzję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz